ABC Teneryfy, czyli 24 powody dla których warto wybrać się na Wyspę Wiecznej Wiosny cz 1.

706_001

Teneryfa – Wyspa Wiecznej Wiosny cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród polaków! W chwili obecnej jest najczęściej odwiedzaną wyspą w Europie!
Sprzyjający, ciepły klimat, ocean dookoła, fiesta do białego rana, piękne widoki to tylko zalążek powodów dla których warto tam pojechać!
ABC Teneryfy, to krótki zarys tego czego możesz się tam spodziewać 🙂

A – ANAGA
Góry Anaga, najstarsza formacja skalna na Teneryfie! Usytuowane w północnej części wyspy. Wybierz się tam koniecznie! Widoki na północną część wyspy, lasy, szlaki, szczyty (polecam szczególnie widok z Pico del Ingles)! i przede wszystkim ta ten klimat tam panujacy… 🙂

B – BAJAMAR
Miasteczko Bajamar położone na północny wyspy. Najpiękniejsze i największe fale możesz zobaczyć właśnie tam!

C – CANDELARIA
Candelaria, święte miejsce na wyspie! Co roku tysiące Kanaryjczyków ze wszystkich Wysp Kanaryjskich odwiedza to miejsce. Candelaria jest dla Wyspiarzy jak Częstochowa dla Polaków. Warto odwiedzić to miejsce, po za katedrą, także jej okolice są warte zobaczenia!


D – DEL DUQUE,
Playa del Duque, uznawana jest za najpiękniejszą plaże na wyspie… Wcale się nie dziwie, ponieważ jest położona w wyjątkowej okolicy. Usytuowana jest na południu wyspy, pomiędzy miejscowościami La Caleta i Torviscas. Del Duque położona w zatoce otoczonej klifami. Złoty piasek sprawia, że woda w tym miejscu ma piękny błękitny kolor.

E – EL MEDANO
Miejscowość dla surferów! Najlepsze fale do surfowania znajdują się właśnie tam! Do tego sama miejscowość, a także plaża o takiej samej nazwie… naprawdę można się zakochać! El Medano znajduje się 15 min od największych kurortów turystycznych Los Cristianos i Las Americas. Największą atrakcją okolicy jest tzw. Montana Roja, czyli czerwona góra (ze względu na jej czerwony kolor). Po za tym, w El Medano serwują najlepszą kawę barraquito na wyspie!


F – FIESTA, SIESTA Y MANANA

To trzy najważniejsze przykazania na Teneryfie i całych Wyspach Kanaryjskich.
FIESTA: zawsze znajdzie się okazja do świętowania…
SIESTA: przerwa/odpoczynek w pracy jest ważniejszy od pracy…
MANANA: co masz zrobić dziś… zrób jutro 😀

G – GIGANTES, GARACHICO

Los Gigantes, inaczej Giganty, jedne z największych klifów w Europie i na świecie! Przyciągają uwagę turystów, oj przyciągają!! Między innymi dlatego miejscowości Puerto de Santaigo, Playa la Arena oraz Los Gigantes stają się coraz popularniejsze.
Pomiędzy klifami znajduje się miejscowość Masca. A więcej o Masca poniżej!


GARRACHICO,
piękna miejscowość na północy wyspy, która posiada swoją historię, dość tragiczną. Warto tam się wybrać, nie tylko popatrzeć na wioskę z punktu widokowego, znajdującego się „po drodze do Puerto de la Cruz czy Icod de los Vinos”, ale zjechać tam, poczuć atmosferę i … wykąpać się w naturalnych basenach 🙂 Naturalne baseny przyciągają uwagę głównie miejscowej ludność ponieważ rzadko która wycieczka, znajduje czas na zjazd  do centrum wioski.

 

Ciag dalszy nastapi!

Do zobaczenia na Teneryfie,

Sara

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s