Lipiec miesiącem Patronki wysp Virgen del Carmen

Miesiąc lipiec jest szczególnym miesiącem w kalendarzu Teneryfy i innych wysp. W tym miesiącu odbywa się chyba najwięcej lokalnych imprez na przełomie całego roku.
Lipiec jest miesiącem Patronki Virgen del Carmen w wielu miejscowościach będą odbywać się liczne lokalne fiesty ku Jej czci.
W związku z tym, że mieszkam w Puerto de Santiago, kilka zdań jak to wygląda tutaj….
W Puerto de Santiago co roku przez dwa tygodnie lipca odbywają się koncerty i inne imprezy, jest także mini wesołe miasteczko, targ z upominkami i wyrobami lokalnymi.
Figurka Virgen del Carmen zostaje zaniesiona do oceanu, gdzie trwają uroczystości, następnie odbywa się spacer po mieście. Mieszkańcy rzucają kwiaty z okien krzycząc „Viva del Carmen!”.
Na zakończenie obchodów jest wieczorna uroczysta msza święta, a następnie figura Virgen del Carmen wzniesiona zostaje na punkt widokowy znajdujący się nad Playa Chica i o północy jest pokaz sztucznych ogni dla Niej, na Jej cześć.
W tym dniu, trzecia sobota lipca, od godziny około 22:00 cześć głównej drogi jest zamknięta, a tłumy ludzi zbierają się, by zająć najlepsze miejsca, a po pokazie udają się na Plaza de Puerto de Santiago by świętować do rana 🙂

Przepiękne widowisko. Jeżeli będziecie w tym okresie na Teneryfie warto wybrać się i zobaczyć jak tutaj wygląda celebrowanie Dni Virgen del Carmen.
W większych miastach oczywiście celebrowane są te dni bardziej hucznie, tutaj troszkę kameralnie 🙂

Poniżej kilka zdjęć z Puerto de Santiago y de la Cruz z lat poprzednich.

Do zobaczenia na Teneryfie!

Sara

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s