TENERYFA….ale gdzie??? La Orotava cz. 1 – Corpus Christi (Boże Ciało)

Co prawda opisanie La Orotavy mogłabym zacząć od innych informacji, ale zacznę od „czegoś” co spotykane jest tylko raz w roku i co roku jest inne…. Co to takiego? Osoby, które były na Teneryfie na pewno wiedzą już o co chodzi…Ale po kolei….

La Orotava, miasteczko kanaryjskie położone na północy wyspy. Do Puerto de la Cruz – najpopularniejszego kurortu północnej części – jest zaledwie 7km oraz 36 km do stolicy wyspy Santa Cruz de Tenerife.

Zwiedzając północną część wyspy warto tam się wybrać……

W czerwcu w okolicach święta Bożego Ciała  (hiszp. Corpus Christi) na placu położonym przy Urzędzie Miasta można podziwiać cudowne rzeczy. Od około 1844 roku mieszkańcy podtrzymują tradycję tworzenia niesamowitego dywanu, na którym później odbywają się uroczystości związane ze świętem Bożego Ciała.

Dywan powstaje z wielobarwnego piasku, przywiezionego z terenów Parku Narodowego El Teide, a także z plaż. Na miesiąc przed rozpoczęciem uroczystości plac zostaje osłonięty ze wszystkich stron specjalną płachtą, aby chronić powstający obraz od opadów oraz wiatru.
Rozpoczynają się prace….

Trzeba niesamowitej precyzji, zgrania wśród mieszkańców, by stworzyć tak niesamowite dzieła.
Zwyczajny, kolorowy piasek…zmienia się w cudowne obrazy, które każdego roku są inne, jedyne i niepowtarzalne. Na każdy obraz piaskowy zużywa się około 2000 kg piasku.

Każdy dywan po ukończeniu zostaje uwieczniony na zdjęciu, które później można podziwiać w malutkim muzeum położonym w niedalekiej odległości od Urzędu Miasta.

Poniżej krótki z kamery zamieszczonej nad placem Generała Franko z 2014 r. pokazujący w wielkim skrócie Święto Bożego Ciała….

Do zobaczenia na Teneryfie!

Sara

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s